Ametiasutused väljastavad nüüd e-viisat isikutele, kes vajavad Ühendkuningriigis elamiseks, töötamiseks või õppimiseks viisat. Praegu peab kuningriigis viibivatel sisserändajatel olema füüsiline sisserändedokument. See viitab kas biomeetrilisele elamisloale (BRP) või passile, millel on tinditempel või viisakleebis. Nüüd saavad sisserändajad luua veebikonto, et taotleda e-viisat või elektroonilist viisat. Erinevalt füüsilisest dokumendist on eVisa digitaalne dokument, mida ei saa kaotada, varastada ega võltsida. Lisaks sellele ei ole vaja viisat saatkonnas või konsulaadis füüsiliselt kätte saada.
Ühendkuningriigi ETA
Vastupidi, inimesed, kes külastavad Ühendkuningriiki lühemaks ajaks, vajavad varsti elektroonilist reisiluba (ETA). See kehtib ka Ühendkuningriigi viisaomanike kohta, kes elavad, õpivad või töötavad Ühendkuningriigis lühiajaliselt. Alates 27. novembrist 2024 saavad abikõlblikud mitte-eurooplased taotleda ETA-d Ühendkuningriiki reisimiseks alates 8. jaanuarist 2025. Samal ajal saavad abikõlblikud eurooplased seda teha alates 5. märtsist 2025, et reisida alates 2. aprillist 2025. ETA on sarnane teiste riikide reisilubade süsteemidega, nagu Ameerika Ühendriikide ESTA ja Kanada ETA. See suundumus peegeldab riikide kasvavaid jõupingutusi oma piiride moderniseerimiseks reisieelse kontrolli kaudu. Veelgi olulisem on see, et see võimaldab ametiasutustel jälgida ja heaks kiita reisijaid enne nende saabumist. Varsti lisab ETA Ühendkuningriigi riiki sisenemise protsessidele täiendava turvalisuse ja tõhususe. Lisaks tähistab see olulist arengut reisijate ja Ühendkuningriigi piirisüsteemi jaoks. Ühendkuningriigi valitsuse sõnul lihtsustab ETA-süsteem viisavabaduse saanud reisijate sisenemist, suurendades piiride turvalisust ja tõhusust. Ametiasutused saavad isikuid eelnevalt kontrollida ja riiki sisenemist tõhusamalt kontrollida. Algatus on kooskõlas Ühendkuningriigi üldise strateegiaga, mille eesmärk on hallata ja turvata piire kaasaegse tehnoloogia abil. See võimaldab “digitaalse piiri” kontseptsiooni, kus piirikontroll saab juurdepääsu reisijate teabele ja seda eelnevalt hinnata. eesmärk on piiride täielik digiteerimine aastaks 2025. Välja on hakatud rakendama valitud riikides, alustades Pärsia lahe koostöönõukogu (GCC) riikide kodanikega. Vahepeal järgnevad programmi järgmistes etappides teiste viisavabaduse saanud riikide kodanikud.
Sisenemise lihtsustamine, turismi edendamine
ETAga saavad reisijad taotleda ETAd veebis ja oodata menetlemisaega mõne päeva jooksul. ETA kehtib kaks aastat ja võimaldab mitmekordset sisenemist Ühendkuningriiki, mis lihtsustab sagedaste külastajate edasisi reise. Lihtsustades riiki sisenemist, soodustab ETA turismi, edendades seeläbi majanduslikku kasu. Kuna menetlemisaeg on minimaalne, saab Ühendkuningriik pakkuda külastajatele külalislahkust, suurendades oma turismimajanduse atraktiivsust.
Mis ees ootab
Tulevikus võib Ühendkuningriigi valitsus laiendada ETA nõuet teistele riikidele. Ametnikud kaaluvad täiendavaid piirkondi, kuigi konkreetseid riike ei ole veel kinnitatud. Selline järkjärguline laiendamine peegeldab Ühendkuningriigi jätkuvat pühendumust sisserändekontrolli tugevdamisele ja reisijate kogemuse parandamisele. ETA nõue tähistab uut ajastut Ühendkuningriigi reisimises, seades piirihaldusele kõrged standardid. Kui laienemine jätkub, võivad külastajad oodata kaasaegset, turvalist ja lihtsustatud reisikogemust. See kõik aitab kaasa Ühendkuningriigi ambitsioonikale eesmärgile, milleks on digitaalne ümberkujundamine.