Ryanairi digitaalse passi kasutuselevõtt
Iirimaa odavlennufirma Ryanair on olulise sammuna lükanud edasi täielikult paberivabade pardakaartide kasutuselevõtu. Praegu plaanib lennuettevõtja selle rakendamist 2025. aasta novembris, aeglase talvehooaja ajal.
Algselt oli kavas, et digitaalsed pardakaardid hakkavad täielikult kehtima mais. Lennufirma lükkas ülemineku siiski edasi, kuna suvise tipptunni ajal oli palju häireid.
Üldiselt võimaldab üleminek Ryanairil järgida oma laiemat digitaalstrateegiat ja jätkusuutlikkuse eesmärke. Lisaks on see kooskõlas reisitööstuse suundumustega, mis seavad prioriteediks mobiilse kogemuse.
Siiski ei suuda kõik lennujaamad kohe alguses paberivaba reisimist toetada. Näiteks Marokost ja Tiranast lendavad reisijad peavad endiselt pardakaarte välja printima. Seda seetõttu, et kõik Maroko lennujaamad nõuavad traditsioonilisi paberkandjal pardakaarte. Sama kehtib ka Albaaniast Tiranast Ühendkuningriiki reisijate kohta.
Sellest hoolimata peaks suurem osa Ryanairi võrgustikust olema 2025. aasta novembriks täielikult digitaalne. Ebamugavuste vältimiseks kutsub lennufirma oma reisijaid üles laadima oma rakendust “myRyanair” enne seda alla.
Ryanairi Londoni-Prantsusmaa liinil
Samal ajal on Ryanair taaskäivitanud oma populaarse lennuliini Londoni ja Kesk-Prantsusmaa vahel. Lennufirma reageeris reisijate suurele nõudlusele rohkemate otselendude järele Prantsusmaa piirkondlikesse sihtkohtadesse. Varem, pandeemia ajal, peatas lennufirma selle liini. Nüüd on see aga taas lennuplaanis.
Lisaks toetab marsruut piirkondlikku turismi ja pereühendusi pärast Brexitit. Ryanairi sõnul lisab see lend väärtust eelarveteadlikele reisijatele, kes otsivad alternatiive Pariisile. Lisaks pakub ühendus uusi võimalusi nädalavahetuse ja lühiajalise puhkuse veetmiseks.
Ryanairi rohelise reisimise eesmärgid
Lisaks marsruutide ja pardale mineku muudatustele uuendab Ryanair oma lennukipargi keskkonnahoidlikumaks muutmise eesmärgil.
Konkreetselt jätkab lennufirma investeeringuid kütusesäästlikumatesse õhusõidukitesse, vähendades heitkoguseid kogu oma Euroopa tegevuses. Näiteks konkurendid, nagu EasyJet ja Aer Lingus, edendavad samuti säästvat lennukikütust (SAF).
Samal ajal rõhutab Ryanair oma madalaid heitkoguseid reisijakilomeetri kohta. Aja jooksul on ettevõtte eesmärk saavutada 2050. aastaks nullilähedane süsinikdioksiidi heitkogus. Seetõttu võivad reisijad oodata lennufirma keskkonnaalase aruandluse ja läbipaistvuse pidevat parandamist.
Vaatamata nendele muudatustele on Ryanair jätkuvalt keskendunud piletihindade madalal hoidmisele. Selle tulemusena saavad reisijad kasu soodsast reisimisest, toetades samal ajal jätkusuutlikke algatusi.
Mõju Ühendkuningriigi reisimisele
Üldiselt tähistavad need uuendused olulist muutust Ryanairi tegevuses Ühendkuningriigis ja Euroopas. Eelkõige on nende muudatuste eesmärk muuta lennureisid Ühendkuningriigi reisijate jaoks kiiremaks, keskkonnasõbralikumaks ja mugavamaks.
Lisaks toimuvad need muudatused pärast Ühendkuningriigi elektroonilise reisiloa (ETA) kasutuselevõttu. ETA usaldusväärse töötlemise jaoks külastage EVSi platvormi. See lihtsustab taotlemise protsessi, nii et saate keskenduda reisiks valmistumisele, mitte keerulistele protsessidele.
Kas olete valmis oma taotlusega alustama? Külastage veebisaiti juba täna, et saada oma ETA.
Foto: Facebook/Ryanair