Mida tähendab ETA Ühendkuningriigis? Loa andmise juhend

Mida tähendab ETA Ühendkuningriigi kodanike ja elanike jaoks? Lugege olulist teavet reisiloa kohta.

Mida tähendab ETA Ühendkuningriigis? Loa andmise juhend featured image

Sissejuhatus

Elektrooniline reisiluba (ETA) on Ühendkuningriiki reisimise jaoks oluline muudatus. Eelkõige vajavad Ühendkuningriiki sisenemiseks luba viisavabaduse saanud riikidest pärit õigustatud reisijad. Maoreover, süsteemi eesmärk ei ole mitte ainult lihtsustada riiki sisenemist, vaid ka suurendada piiriturvalisust, kontrollides reisijaid.

Lisaks sellele ei ole Ühendkuningriik ainus riik, kes oma reisiloa väljastab. Tegelikult kasutavad paljud riigid, näiteks Ameerika Ühendriigid ja Kanada, samuti reisilubade süsteemi. Aga milline on Ühendkuningriigi ETA mõju Briti kodanikele ja elanikele?

Käesolevas juhendis määratleme reisiloa, selle nõuded, taotlemise protsessi ja erandid. Lisaks käsitleme, kuidas see mõjutab Briti kodanikke ja residente. Loe edasi, et rohkem teada saada.

Mis on ETA?

Elektrooniline reisiluba (ETA) on digitaalne sisenemisnõue Ühendkuningriiki külastavatele viisavabadele reisijatele. Tuleb meeles pidada, et see ei ole viisa, vaid reisieelne läbivaatus. See lubab järgmisi tegevusi:

  • kuni 6 kuu pikkune reisimine Ühendkuningriiki turismi, perekonna ja sõprade külastamise, äritegevuse või lühiajalise õppimise eesmärgil.
  • Tulevad Ühendkuningriiki kuni 3 kuuks loovtöötajate viisaga.
  • Reisimine Ühendkuningriiki lubatud tasuliseks tööülesandeks
  • Transiit läbi Ühendkuningriigi lennujaama, kui läbib piirikontrolli.

Ühendkuningriigi valitsus võttis ETA kasutusele selleks, et parandada piiride turvalisust ja sisserände kontrolli. Vastavalt sellele peavad abikõlblikud reisijad enne Ühendkuningriiki sisenemist taotlema ja saama heakskiidu. Ilma selleta ei saa nad oma lennule või transpordivahendi pardale minna.

Erinevalt traditsioonilistest viisadest on ETA:

  • Ei nõua saatkonna külastamist.
  • Töödeldakse täielikult veebipõhiselt.
  • Võimaldab mitu lühiajalist viibimist selle kehtivusaja jooksul.

Reisiloa rakendamisega tagab Ühendkuningriik, et riiki sisenevad ainult õigustatud reisijad. Lisaks vähendab see julgeolekuriske ja lihtsustab piiriprotseduure.

ETA vs. muud viisavabadusskeemid

Ühendkuningriigi ETA järgib elektrooniliste reisilubade ülemaailmset suundumust. See erineb siiski USA ESTA-st (Electronic System for Travel Authorization) ja Kanada eTA-st (Electronic Travel Authorization).

Sarnasused:

Esiteks on taotlusprotsess täielikult veebipõhine, sarnaselt USA ESTA-le ja Kanada eTA-le. Reisijad peavad täitma digitaalse vormi, esitama passiandmed ja vastama turvalisusega seotud küsimustele.

Töötlemisaeg kestab eeldatavasti paar päeva, mis on kooskõlas USA ESTAga, mis tavaliselt võtab aega kuni 72 tundi. Samal ajal kiidetakse Kanada eTA sageli heaks mõne minutiga, kuid mõnel juhul võib see võtta kauem aega.

Mis puutub kehtivusesse, siis Ühendkuningriigis kehtib mitmekordne sisenemine kahe aasta jooksul või kuni reisija passi kehtivuse lõppemiseni, olenevalt sellest, kumb saabub varem. Samuti kehtib USA ESTA reisiluba kaks aastat. Kanada eTA kehtib viis aastat.

Lõpuks, kes vajab ETA-d? Nagu USA ESTA ja Kanada eTA, kehtib ka Ühendkuningriigi ETA viisavabade riikide reisijatele. Sõltuvalt valitsuse poliitikast võivad Ühendkuningriigis siiski rohkemate riikide kodanikud taotleda.

Erinevused:

Ehkki Ühendkuningriigi ETA on sarnane teiste programmidega, on sellel unikaalsed nõuded ja poliitika, mida reisijad peavad enne külastust kontrollima.

Üks oluline erinevus on see, et see on avanud rakendused rohkematele reisijatele. Mõned külastajad, kes varem ei vajanud eelnevat heakskiitu, võivad nüüd nõuda ETA-d. See muudatus on kooskõlas rahvusvaheliste püüdlustega tugevdada piiride turvalisust, säilitades samal ajal viisavabaduse.

Kellele on vaja Ühendkuningriigi ETA-d?

Kõik reisijad ei vaja Ühendkuningriigi ETA-d. See süsteem mõjutab peamiselt viisavabaduse saanud reisijaid, kes on varem sisenenud Ühendkuningriiki ilma eelneva loata.

Kes peab taotlema?

  • Viisavabade riikide (nt USA, Kanada, Austraalia, Uus-Meremaa) kodanikud.
  • Turistid ja ärireisijad, kes viibivad lühiajaliselt.
  • Ühendkuningriiki läbivad transiitreisijad.

Kes ei vaja ETA-d?

Sa ei vaja seda, kui sa:

  • omab viisat
  • Sul on luba elada, töötada või õppida Ühendkuningriigis.
  • on Briti või Iiri kodanik
  • reisivad Bitishi ülemereterritooriumide passiga.
  • elate Iirimaal või reisite Iirimaalt, Guernseyst, Jersey’st või Mani saarelt.
  • külastavad Ühendkuningriiki Prantsusmaa kooliekskursiooni raames (Prantsusmaa-Ühendkuningriigi kooliekskursiooni reisiteabe vormil).

Kui olete pärit viisavabast riigist, kontrollige enne reisimist, kas vajate ETA-d. Ilma heakskiiduta ei saa te oma lennule minna.

Kuidas ETA mõjutab Ühendkuningriigi kodanikke

Nagu mainitud, ei mõjuta ETA Ühendkuningriigi kodanikke ja elanikke, kuna nad ei vaja seda Ühendkuningriiki sisenemiseks. Siiski võib süsteem mõjutada Briti kodanikke teatud olukordades, eriti kui neil on topeltkodakondsus, nad elavad välismaal või reisivad koos pereliikmetega, kes ei ole Ühendkuningriigi kodanikud.

Kahekordsed kodanikud

Ühendkuningriigi topeltkodakondsusega kodanikud peavad Ühendkuningriiki sisenemisel kasutama oma Ühendkuningriigi passi. Kui nad üritavad siseneda, kasutades mõne ETA-kohustusliku riigi passi, võidakse neilt nõuda reisiloa taotlemist. Tüsistuste vältimiseks peaksid topeltkodakondsusega isikud alati reisima tunnustatud dokumentidega. Nende hulka kuuluvad kehtiv Briti pass, Iiri pass või muu kehtiv pass koos Ühendkuningriigi külastamise õigust tõendava sertifikaadiga.

Ühendkuningriigi välismaal viibivad isikud ja residendid välismaal

Suurbritannia kodanikud, kes elavad välismaal (näiteks ELis, USAs või Austraalias), ei ole Ühendkuningriiki reisides mõjutatud.

Reisimine koos Ühendkuningriigi-väliste pereliikmete või sõpradega

Samuti peaksid Ühendkuningriigi kodanikud, kes reisivad koos välismaiste sugulaste, partnerite või sõpradega, olema teadlikud, et need isikud võivad vajada ETA-d. Kui keegi ei saa enne reisi luba, võidakse talle keelata pardaleminek või keelduda Ühendkuningriiki saabumisel riiki sisenemisest.

Kiirem piiritöötlus

Kuna reisiluba kontrollib reisijaid enne nende saabumist, võivad Ühendkuningriigi kodanikud saada kasu lühematest piirikontrollijärjekordadest. Kuna rohkematele Ühendkuningriigist väljastpoolt pärit reisijatele antakse eelnevalt luba sisenemiseks, võib Ühendkuningriigi piirivalve aja jooksul muutuda tõhusamaks.

Kuidas abikõlblikud reisijad saavad taotleda

Ühendkuningriiki mittekuuluvate kodanike jaoks on Ühendkuningriigi ETA taotlus lihtne ja täielikult digitaalne. Nad saavad taotlust esitada ükskõik kus maailmas, kasutades selleks arvutit või mobiilseadet.

1. samm: külastage EVSi platvormi.

EVS lihtsustab taotlemise protsessi, nii et saate keskenduda oma reisiks valmistumisele, mitte keerulistele viisaprotsessidele.

EVSis on teie isiku- ja reisiteave tänu rangetele andmekaitse-eeskirjadele turvaline ja kaitstud. Lisaks sellele pakub see teile eksperdiabi ja sujuvat tuge, et tagada stressivaba taotlemise teekond.

2. samm: laadige üles passifoto.

Teil peab olema tavaline, heledat värvi taust, millel ei ole varje ega objekte teie taga.

3. samm: laadige üles oma passi infolehe skaneering või foto.

Veenduge, et kogu passifoto lehekülg on raami sees, kaasa arvatud kaks numbri- ja kirjarida lehekülje allosas. Pass peab Ühendkuningriiki sisenemisel ja sealt väljumisel kehtima vähemalt kuus kuud.

4. samm: esitage oma isikuandmed:

  • Kontaktandmed
  • Kodune aadress
  • Tööhõivet käsitlev teave
  • Kodakondsust käsitlev teave
  • Kriminaalajalugu, kui see on olemas

Veenduge, et teie esitatud teave vastab teie passis olevale teabele.

5. samm: Vaadake läbi ja kinnitage taotluses esitatud teave.

Tasuda saab sobivate elektrooniliste makseviiside abil.

6. samm: makske taotluse esitamise tasu.

Töötlemisaeg on erinev, kuid enamasti võtab heakskiitmine paar päeva. Viivituste vältimiseks esitage taotlus enne reisikuupäeva.

7. samm: Saage oma Ühendkuningriigi ETA.

Saate e-kirja koos otsusega. ETA on teie passiga digitaalselt seotud.

Kogege EVSi tõhusat, usaldusväärset ja professionaalset viisatuge. Kas olete valmis oma taotlusega alustama?

Kandideeri kohe

Kokkuvõte

Ühendkuningriigi ETA kehtestab paljude viisavaba külastajate jaoks uue reisimisnõude. Selle digitaalse süsteemi eesmärk on suurendada turvalisust ja lihtsustada nõuetele vastavate reisijate sisenemist. Samal ajal jäävad Ühendkuningriigi kodanikud ja elanikud enamasti sellest puutumata.

Kui te ei ole Ühendkuningriigi kodanik, kes reisib Ühendkuningriiki, kontrollige, kas vajate ETA-t ja taotlege seda eelnevalt. Sujuv ja probleemivaba reisikogemus algab ettevalmistusest.

Korduma kippuvad küsimused

1. Millal jõustub Ühendkuningriigi ETA?

Ühendkuningriik võtab ETA-süsteemi kasutusele etapiviisiliselt. Ajakohastatud ajakava leiate uudiste allikatest.

2. Kas lapsed vajavad ETA-d?

Jah, kõigil reisijatel, sealhulgas alaealistel, peab enne Ühendkuningriiki sisenemist olema ETA.

3. Kas ma võin taotleda ETA-viisat, kui mul on juba Ühendkuningriigi viisa?

Ei, viisaomanikud ei vaja ETA-d. See kehtib ainult viisavabaduse saanud reisijatele.

4. Mida teha, kui minu ETA taotlus lükatakse tagasi?

Kui teie ETA taotlus lükatakse tagasi, peate selle asemel võib-olla taotlema Ühendkuningriigi viisat.

5. Millised kodanikud peavad taotlema ETA-d?

Nendest riikidest pärit reisijad vajavad enne Ühendkuningriiki saabumist ETA-tunnistust:

  • Aasia: Bahrein, Brunei, Hongkong, Kuveit ja Omaan, Katar, Saudi Araabia, Singapur, Lõuna-Korea, Taiwan, Araabia Ühendemiraadid.
  • Aafrika: Botswana, Mauritius, Seišellid
  • Ameerika: Antigua ja Barbuda, Argentina, Bahama, Barbados, Belize, Brasiilia, Kanada, Tšiili, Costa Rica, Grenada, Guatemala, Guyana, Mehhiko, Nicaragua, Panama, Paraguay, Peruu, Saint Kitts ja Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent ja Grenadiinid, Ameerika Ühendriigid, Trinidad ja Tobago, Uruguay.
  • Okeaania: Austraalia, Marshalli saared, Mikroneesia, Nauru, Uus-Meremaa, Palau, Paapua Uus-Guinea, Samoa, Saalomoni saared, Tonga, Tuvalu.
  • Euroopa: Andorra, Austria, Belgia, Bulgaaria, Eesti, Eesti, Hispaania, Horvaatia, Island, Itaalia, Kreeka, Horvaatia, Küpros, Läti, Liechtenstein, Leedu, Luksemburg, Malta, Monaco, Madalmaad, Norra, Poola, Portugal, Prantsusmaa, Rootsi, Rumeenia, San Marino, Saksamaa, Slovakkia, Sloveenia, Soome, Šveits, Taani, Tšehhi Vabariik, Ungari, Vatikani Vabariik.

Tuleb meeles pidada, et ETA-s nõutavate riikide täielik loetelu võib aja jooksul laieneda.

6. Kas ma võin oma Ühendkuningriigis viibimist ETAga pikendada?

Ei, te ei saa ETA-d pikendada. Kui teil on vaja kauem viibida, peaksite enne ETA kehtivusaja lõppu taotlema traditsioonilist Ühendkuningriigi viisat.

7. Mis juhtub, kui ma sisenen Ühendkuningriiki ETAga ja otsustan töötada või õppida?

ETAga sisenemine ja töötamine või õppimine ilma nõuetekohase loata võib kaasa tuua väljasaatmise ja Ühendkuningriigi uuesti külastamise keelu.

Foto: Ethan Wilkinson, Unsplash

Seotud artiklid

Uudiskiri

logo

Ühendkuningriigi ETA büroo annab mitmekeelset teavet Ühendkuningriiki sisenemise kohta. See on sõltumatu, ei ole seotud Ühendkuningriigi valitsusega.


Kõik õigused kaitstud. UK ETA OFFICE 2025©